Plan treningowy Fitbit Fifty

Spisu treści:

Anonim

Od około 7 rano w piątek 30 września i niedzielę 2 października dwie drużyny składające się z sześciu osób będą próbowały biegać i jeździć z Pałacu Buckingham do Zamku w Edynburgu iz powrotem w ciągu 50 godzin - nigdy wcześniej tego nie robiono. Dobrą wiadomością dla naszych odważnych kobiet i mężczyzn jest to, że jest to bardzo możliwe, nawet przy zaledwie sześciu tygodniach treningu. Złe? Cóż, jest całkiem spora, jeśli dołączymy do tego ostatniego zdania …

POLECAMY: The Fitbit Fifty Route

"Aby rozpocząć ten program treningowy, powinieneś już być w stanie wykonać 50-kilometrowy dystans lub 100-milowy cykl", mówi trener George Anderson, weteran wyścigu Endure 24 i triathlonu Ironman. "Jeśli potrafisz to zrobić, prawdopodobnie mógłbyś teraz pokonać dystans. Ten plan treningowy pozwoli ci jednak zrobić to wygodniej i nieco szybciej ". To ostatnie jest niezbędne, ponieważ nasze zespoły rywalizują z czasem.

Ten plan wykorzystuje trening tętna do monitorowania intensywności - każdy uczestnik będzie wyposażony w Fitbit Surge do śledzenia i wyświetlania pulsu na minutę - i miesza trudne sesje progowe zaprojektowane w celu poprawy zdolności organizmu do odzyskania od gromadzenia się mleczanu z łatwym odzyskiwaniem przejażdżki, aby zespoły mogły jeździć dalej i szybciej.

Wyspecjalizowany charakter wyzwania - zawodnicy pokonają sekcje rowerowe w parach, każda osoba pokona co najmniej 50 km przed odpoczynkiem - oznacza również, że określone szkolenie zapewni najlepsze wyniki. "Jest wielka różnica między robieniem tego w etapach i robieniem tego za jednym razem" - mówi Anderson. "Zasadniczo zamierzasz zrobić kilka godzin na rowerze, a następnie wziąć trzy lub cztery godziny przerwy, więc ten plan zawiera jeden dzień w tygodniu, kiedy zrobisz pętlę o długości 50 km, a potem odpoczniesz, zanim zrobisz to ponownie."

Dobrym pomysłem jest, aby uczestnicy mieli partnera treningowego, aby mogli ćwiczyć jazdę w parze, w tym przygotowywać się jeden za drugim. W większość sobót odbywa się jednogodzinny, jednogodzinny wysiłek wykonany w pobliżu czasu próbnego, najlepiej z partnerem. Będzie to również oznaczać wczesny start. "Ćwiczenie elementu pozbawienia snu wyzwania polega na prostym haku treningowym, który przyniesie rezultaty bez więcej czasu w drodze", mówi Anderson. "Zmuszanie ciała do poruszania się w czasie, kiedy zwykle śpi, to połowa sukcesu".

POLECAMY: Who's Doing the Fitbit Fifty

Poniżej znajduje się sześciotygodniowy plan, który został wysłany do naszych odważnych sportowców. Pierwsze dwa tygodnie mają na celu ich przyzwyczajenie do odległości; środkowe dwa tygodnie to ciężkie wysiłki; natomiast ostatnie dwa tygodnie kończą się umiarkowanym zwężeniem w kierunku samego wydarzenia. Intensywność sesji ma być mierzona za pomocą Fitbit Surge; jeśli nie masz monitora tętna, staraj się wykonywać sesje treningu wysiłkowego w tempie, które jest dość łatwe i zrównoważone, oraz sesje szczytowe o intensywności, którą możesz utrzymać tylko przez wymagany czas.

Tydzień 1

poniedziałek Odpoczynek
wtorek Odpoczynek
środa Próg 60 minut, w tym trzy zestawy po 10 minut w tempie maksymalnym z 2 minutowym odzyskiem
czwartek Jazda na skoczni 90 minut, po falistej trasie z minimum pięcioma zestawami po 5 minutach
piątek Odpoczynek
sobota 5:00: 1 godzina jazdy próbnej z partnerem treningowym, minimalna prędkość 40 km / h (szczytowe tempo)
niedziela 14.00: 50 km jazdy na rowerze (tempo cardio) 20:00: 50 km jazdy rowerem (ruchy rytmu serca)

Tydzień 2

wtorek 60min 10/20 sesja rowerowa: rozgrzej się przez 10 minut, po czym wykonaj dwa zestawy przyspieszeń na 10sek w siodle, a następnie 20 sekund lotu / wolnego biegu. Powtarzaj przez 10 minut, aby uzyskać około 30 przyspieszeń. Odpocznij przez 5-7 minut i powtórz zestaw ponownie. Rozgrzej się przez 10 minut
środa Próg 60 minut, w tym cztery zestawy po 8 minut w tempie maksymalnym z 2 minutowym odzyskiem
czwartek Sesja intensywności: trzy zestawy 20-30 minut w tempie maksymalnym, po którym następuje 10-20 minut odpoczynku
niedziela 8: 8 km 14.00: 50 km jazdy na rowerze (tempo cardio) 20:00: 50 km jazdy rowerem (ruchy rytmu serca)

Tydzień 3

wtorek Przegrana rowerowa: 10 minut na rozgrzewkę, następnie cztery zestawy 5-minutowych biegów na zmianę, jazda jednym wysiłkiem przy 60 obr./min i jedna przy 100 obr./min., Z 3 minutowym przerwą między każdym. Odpoczywaj przez 5 minut, a następnie wykonaj dziesięć 10-sekundowych prób sprintu z 50-sekundowym odpoczynkiem pomiędzy każdym sprintem
sobota 5:00: 1 godzina jazdy próbnej z partnerem treningowym, minimalna prędkość 40 km / h (tempo maksymalne), a następnie 30 minut jazdy, bez odpoczynku, z wyjątkiem tankowania i przejść
niedziela 8:00: jazda na rowerze o długości 50 km (trening kardio) 14.00: 50 km jazdy na rowerze (tempo cardio) 20:00: 50 km jazdy rowerem (ruchy rytmu serca)

Tydzień 4

środa Próg 60min, w tym pięć zestawów po 8 minut w szczytowym tempie, z 2 minutowym odzyskiem
czwartek 2 godz. Sesja rowerowa: spędź pierwszą godzinę w tempie wytrzymałościowym, ale co 5 minut wykonaj 15-sekundowy atak maksymalny.W przypadku powtórzeń jedno, trzy i pięć wydostają się z siodła; w przypadku powtórzeń dwa, cztery i sześć pozostają w siodle. W drugiej godzinie pozostań w tempie wytrzymałości, ale co 10 minut to trzy serie maksymalnego wysiłku 20-30 sekund na dużym biegu
sobota Wczesny wieczór: 1 godzina jazdy próbnej z partnerem treningowym, minimalna prędkość 40 km / h (tempo szczytowe), a następnie 30 minut jazdy, bez odpoczynku, z wyjątkiem tankowania i przejść